top of page

MGO deska 9 mm

MGO deska 9 mm

Základní informace

Hořčíkové stavební desky jsou naprosto revolučním materiálem ve stavebnictví. Jsou vyrobeny s nulovým obsahem chloridu, výhradně s použitím 100% skleněného vlákna a svými vlastnostmi splňují ty nejvyšší nároky.

Super vlastnosti

Stačí vyjmenovat všechny vlastnosti a je jasné, že hořčíková deska je opravdu super. Mimořádně pevná, ale pružná deska je ohnivzdorná i mrazuvzdorná. Má výborné zvukově i tepelně-izolační vlastnosti. Spolehlivě odolává vodě a vlhku, takže plísně nemají šanci. Je zdravotně nezávadná, antialergická a napomáhá k čištění vzduchu v interiéru. Neobsahuje žádné toxické chemikálie a je 100% recyklovatelná.

Doplňující informace

Popis: 

Rozestup nosníků (mm):

Rozměry (mm): 

Povrchová úprava:  

Žáruvzdornost
Deska má vynikající žáruvzdorné vlastnosti, je zdravotně nezávadná, nevypouští žádné zplodiny hoření ani kouř, zabraňuje šíření plamenů.

Reakce na oheň dle CSN EN 13501.1, DIN 4102 = A1

Pro svoje unikátní vlastnosti je vhodnou stavební deskou pro použití ve výškových budovách, jako jsou panelové domy, hotely, kancelářské budovy a mnoho dalších objektů, jelikož dokáže zamezit nebo výrazně zpomalit šíření případného požáru, a díky svým vodě odolným vlastnostem i eliminuje výši škod v souvislosti s následným hašením vodou.
Složení
Hořčíkovou desku dnes nabízí po celém světě již několik výrobců, proto se její skladba může mírně lišit. Nicméně naprostá většina těchto výrobců používá stejný postup výroby, smícháním oxidu hořčíku s roztokem chloridu hořečnatého, vznikne tzv. Sorel cement který velmi rychle tvrdne. Během tuhnutí se do něj vloží výztuž, síťka ze sklolaminátu, která zaručuje pevnost a pružnost, a následně i další možné příměsi jako jsou například perlit a dřevní štěpka.

Takto vyrobené stavební desky jsou ovšem naprosto nevhodné pro jakékoliv stavební účely a to právě kvůli obsahu Chloridu hořečnatého. Ten totiž způsobuje že desky reagují na změny teplot a vlhkosti a na jejich povrchu se začnou vytvářet kapky slané vody. Když je deska vystavena vysoké vlhkosti v důsledku rozpuštění solí z nichž se skládá, zvýší se tak její absorpce.

Spojení takto nekvalitních desek s dřevěnými konstrukcemi a absorbovanou vodou pak vede k růstu plísní na dřevě a i samotná deska MgO je pak citlivá na růst plísní v důsledku obsahu organického materiálu. Kromě toho se tato MgO deska v průběhu času nakonec zcela rozpadne.

​Pokud jsou tyto desky v kontaktu s kovovými konstrukcemi, například pozinkovanou ocelí používanou jako spojovací materiál a lemování, začnou tyto konstrukce v krátké době korodovat v důsledku působení rozpuštěných solí z nichž se skládá (CHLORIDU), což následně povede k bezpečnostním problémům ve struktuře.

​Naše MgO desky NEOBSAHUJÍ ŽÁDNÝ CHLORID

​Chlorid hořečnatý byl při vývoji naší unikátní hořčíkové desky nahrazen jiným prvkem, který nám umožnil vyrobit jedinečnou stavební desku prvotřídní kvality, která již neobsahuje žádné nežádoucí soli, přitom si ale zachovala všechny skvělé vlastnosti které se od tohoto stavebního materiálu očekávají.

1220x2440

1. strana hladká pro finální nátěr, 2. strana hrubá pro lepení obkladů apod.

Hmotnost: 

Cena / ks

Cena / m2

31 Kg

Chcete být montažní firmou nebo prodejcem výrobků TECKWOOD?

Nabízíme

  • pravidelná školení,

  • certifikace,

  • atraktivní motivační program

Chci být prodejce / montážní firma
výrobky ze stejné kategorie
 
MGO deska 12 mm

MGO deska 12 mm

MGO deska 9 mm

MGO deska 9 mm

MGO deska 6 mm

MGO deska 6 mm

bottom of page